مزایای الیاف طبیعی در پوشاک

استفاده از الیاف طبیعی در پوشاک، دارای مزایایی می باشد که تاثیر بسزایی در انتخاب مشتریان دارد. الیاف طبیعی به دو دسته گیاهی (مانند کتان و پنبه) و حیوانی (مانند پشم و ابریشم) تقسیم می شوند که نسبت به الیاف مصنوعی دارای شرایط حساس تری می باشند و آگاه سازی مصرف کننده در این راستا، موجب رضایت خاطر بیشتری می گردد.

پوشاک تهیه شده از الیاف طبیعی ضمن حفاظت محیط زیست، احساس راحتی و آرامش را برای مصرف کننده به همراه دارند. پوشاک تهیه شده از الیاف طبیعی مانند پشم و پنبه علاوه بر وزن بسیار سبک از لحاظ بهداشت فردی نیز دارای مزایای بیشتری هستند .چروک پذیری لباس هایی که از الیاف طبیعی ساخته شده اند، یکی از مواردی است که اغلب مصرف کنندگان از آن گله می کنند، با این وجود ویژگی های این الیاف در برابر دمای بدن و حرارت محیط و همچنین تاثیر آنها در حفظ بهداشت فردی، خرید این نوع پوشاک را که قیمت بیشتری نسبت به لباس هایی با الیاف ترکیبی دارند، به یک اصل تبدیل نموده است.

تیشرت تهیه شده از الیاف پنبه

هر پارچه تولید شده از الیاف طبیعی، ویژگی ها، کیفیت و مزایای مختص خود را داراست و به منظور حفظ کیفیت اولیه پوشاک تولید شده از این پارچه ها، آگاهی از روشهای نگهداری بسیار حائز اهمیت می باشد که باید مصرف کننده را از این روشها آگاه ساخت. الیاف پنبه (در کشور ما ایران به اشتباه با نام الیاف نخی رایج است) یکی از بهترین الیاف جهت بکارگیری در تولید پوشاک می باشند. پارچه های پنبه ای در برابر حرارت محیط، بدن را محافظت نموده و در تماس با پوست ملایم است .پارچه پنبه ضد آلرژی است و برای افرادی که حساسیت های پوستی دارند بسیار مناسب می باشد، به همین دلیل از پنبه در صنعت پزشکی نیز استفاده می شود.

پوشاک تهیه شده از الیاف پنبه به مراقبت ویژه ای نیاز دارد به طوریکه جهت شستشوی الیاف پنبه می بایست از مایع شوینده حاوی نرم کننده استفاده گردد و پودر لباسشویی به هیچ عنوان توصیه نمی شود. این لباسها قابل شستشو در ماشین لباسشویی می باشند لذا بهتر است این نوع لباس ها به صورت پشت و رو داخل ماشین لباسشویی قرار گیرد تا در اثر سایش به بدنه تغییر رنگ ایجاد نشود. دمای آب هنگام شستشو نباید بیش از 30 درجه سانتیگراد باشد. در صورت یک بار شستشوی اشتباه و عدم استفاده از مواد شوینده مجاز، الیاف طبیعی پارچه و مواد طبیعی تکمیل کننده آن آسیب دیده و کیفیت آن کاهش خواهد یافت.